1/4
Warm Thunder
Størrelse
Sweet Protection
Unisex
2 899,-
Se lagerstatus
Sweet Protection Switcher 2Vi® Mips er en allsidig og avansert alpinhjelm utviklet for skikjørere og snowboardere som ønsker optimal beskyttelse, komfort og funksjonalitet gjennom hele dagen. Med et moderne design, presis passform og justerbar ventilasjon er dette en hjelm som passer like godt til preparerte løyper som til krevende frikjøring.
Hjelmen er bygget på Sweet Protections avanserte 2Vi®-teknologiplattform, som kombinerer en hybridkonstruksjon med en multidensitets EPS-liner og Impact Shields for effektiv støtbeskyttelse. Det integrerte Mips® Safety System er spesielt tilpasset hjelmens konstruksjon og bidrar til å redusere rotasjonsbevegelser som kan overføres til hodet ved skrå støt. Hybridkonstruksjonen kombinerer hardt skall og in-mold-teknologi for optimal styrke, lav vekt og komfort.
Det justerbare ventilasjonssystemet lar deg enkelt regulere luftstrømmen med et dreiehjul på baksiden av hjelmen. Occigrip Fit System sørger for en presis og komfortabel passform, mens den magnetiske Fidlock-spennen gjør det enkelt å åpne og lukke hjelmen, selv med hansker på. Det avtakbare innerfôret kan enkelt tas ut for tørking, og hjelmen er optimalisert for sømløs passform med Sweet Protection-goggles.